تور ترکیه ارزان  تور گوا و تور بمبئی گوا تور دبی تور مالزی تور  تور چین ارزان

تور تونس 94 | تور تونس نوروز 94 | قیمت تور تونس

توضيح فارسي : خدمات تور :

بلیط رفت و برگشت با پرواز نول اير – ویزا - اقامت در شهر حمامت- ترانسفر فرودگاهي - بيمه مسافرتي مفری - راهنماي محلی و فارسي زبان - سیم کارت رایگان و گشت های متنوع طبق برنامه .

برنامه گشت ( 7 شب ) : 4 گشت طبق برنامه ذیل
1. بازدید از شهر تونس- موزه تاریخی Bardo- بازدید از مراکز تاریخی تونس و مراکز تجاری، خرید
2. بازدید از شهر تونس – خیابان شانزلیزه ( حبیب بورقبه ) – منطقه تفریحی سیدی بو سعید
3. بازدید از شهر سوس- بندر تفریحی (القنطاوی ) El Kantaoui و مراکز دیدنی سوس
4. بازدید از شهر حمامت و شهر نابلنکات مهم:

** قیمت ارز در روز تسویه وتحویل مدارک مبنای قیمت واقعی تور می باشد **
**مسولیت کنترل پاسپورت بعهده آژانس ثبت نام کننده و مسافر می باشد **
**پرواز چارتر و هتل گارانتی و غیر قابل استرداد می باشد **
**نرخINF250.000 تومان می باشد **

تاریخهای رفت:28 و 29 اسفند و7 فروردین
تاریخهای برگشت: 6 ، 7 و 14 فروردین

مدارک لازم :

پاسپورت با 7 ماه اعتبار + 2 قطعه عکس4*6 رنگی پشت زمینه سفید+ 50% مبلغ كل قرارداد


______________________________________________________________

تونس نام کشوری عربی و مسلمان است که در شمال آفریقا بر کرانه دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از سوی غرب با الجزایر و از سوی شرق و جنوب با لیبی هم‌مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است.

پایتخت: تونس زبان رسمی: عربي ( رسمي )، اقليت بربر
نوع حکومت: جمهوري واحد پول: دینار تونس((Tunisian dinar
مذهب: اسلام سني ( رسمي؛ 99% ).
امید طول عمر: 69 سال رشد سالانه جمعیت: 1.01درصد (July 2004 est.)
جمعیت: 9,974,722 نفر (July 2004 est.)

تاریخ
عصر حجر و دوران نوسنگی
پیشینهٔ زیستن انسان در تونس به دوران سنگ، حدود دویست هزار سال پیش باز می‌گردد.
در حدود هشت هزار سال پیش، مردمانی از سوی شرق به سرزمین تونس کوچ کردند که شناخته شده ‌ترین آنان، کاپسی‌ها بودند. شیمی-کربن استخوان‌ها و ابزارهایی که در حفاری‌های باستان‌شناسی شهر قفصه (کاپسای باستانی) یافته شده‌اند، نشان می‌دهند که این مردم تا هزارِهٔ پنجم پیش از میلاد مسیح در جنوب تونس ‌زیسته‌اند.
تا هزاره سوم پیش از میلاد، اقوامی از تیره‌های گوناگون، از جنوب اروپا به این سرزمین کوچیدند. گمان می‌رود بربر(آمازیغ)‌ها از نوادگان ایشان باشند.
کارتاژ، جنگ‌های پونیک، وندال‌ها و بیزانتی‌ها
فنیقی‌ها که مردمانی دریانورد و بازرگان بودند، در سال 1101 پیش از میلاد، از شهر تایر (صور) (لبنان امروزی) به کرانه‌های تونس کوچ کردند. دولت-شهر کارتاژ، مهاجرنشین فنیقیان در سال 814 پیش از میلاد بنیان نهاده شد.
در میانهٔ سده‌های هفتم و ششم پیش از میلاد، سرزمین فنیقیه به دست آشوریان گشوده شد و به دنبال آن، کارتاژ استقلال سیاسی پیدا کرد. با پایان یافتن سدهٔ ششم پیش از میلاد، کارتاژ به امپراتوری نیرومندی تبدیل شد که کرانه‌های شمال آفریقا از تریپولی (طرابلس) در غرب لیبی تا اقیانوس اطلس، جزایر سیسیل، کورسیکا، ساردنی، مالت و جزایر بالئارس را زیر فرمان داشت. بربرهای شمال آفریقا هیچ‌گاه به فرمان کارتاژ در نیامدند و گاهی با ایشان وارد جنگ می‌شدند. بربرها در سال ۲۰۲ پیش از میلاد مسیح پادشاهی نومیدیا را بنیان نهادند و تنها در جنگ‌های کارتاژ و روم بود که به سود کارتاژ جنگیدند.
کارتاژ در سه دوره جنگ که به جنگ‌های کارتاژ یا پونیک نامی شدند، (۲۴۱-۲۶۴، ۲۰۱-۲۱۸، و ۱۴۶-۱۴۹ پیش از میلاد مسیح) به تدریج از روم شکست خورد. رومیان پس از پیروزی کارتاژ را ویران کرده و این سرزمین کهن را به همراه کشور نومیدیا به قلمرو امپراتوری خود افزودند. کارتاژ و نومیدیا به بخش آفریقایی روم تبدیل شدند و یکی از کانون‌های آغازین مسیحیت بودند.
رومیان با بازسازی شمال آفریقا، پایه‌های قدرت سیاسی و اقتصادی خود را استوار ساختند. ساکنان شهرهای بخش آفریقایی روم، به جز شمار اندکی از مهاجران رومی، همگی از اهالی بومی شمال آفریقا بودند که فرهنگ رومیان را پذیرفته بودند.
وندال‌های ژرمن که در براندازی امپراتوری روم نقش داشتند، در سال 439 میلادی کارتاژ را گشودند. فرمانروایی وندال‌ها تا سال 533 میلادی ادامه داشت، زمانی که ارتش بیزانس این سرزمین را فتح نمود. تونس در این دوره بخشی از استان بیزانسی نومیدیا به شمار می‌آمد.
دورهٔ اسلامی

در سدهٔ هفتم میلادی، اعراب، به فرماندهی حسن بن نعمان، این سرزمین را فتح، و شهر قیروان را ساختند. در سدهٔ نهم میلادی، اغلبیون (اغالبه) -که از قبیلهٔ بنی تمیم بودند- از سوی خلفای عباسی حکومت تونس را به دست گرفتند.
در سال ۹۰۹ میلادی، خلفای اسماعیلی مذهب فاطمی، اغلبیون را شکست داده و شهر مهدیه را بنا کردند. در سال ۹۶۱ میلادی المعز، خلیفهٔ فاطمی، مصر را تصرف کرد و مقر حکومت فاطمی را از مهدیه به آن سامان انتقال داد. دودمان بربری زیریون که در تونس قدرت را به دست گرفته بودند و از خلفای فاطمی مصر پیروی می‌کردند، پس از سرپیچی از ایشان در سال ۱۰۵۰، توسط جنگجویان قبیلهٔ بنی هلال قلع و قمع شدند. از این پس زیریون بخش بزرگی از قلمرو خود را از دست دادند و تنها به شهر کرانه‌ای مهدیه و حومهٔ آن محدود شدند.
در سدهٔ دوازدهم میلادی، جزیرهٔ جربه و بخشی از کرانه‌های تونس (به ویژه شهر مهدیه) به همراه جزایر مالت به دست نورمنها افتاد، که طی آن حکومت زیریون به پایان رسید. در سال 1159 میلادی، دودمان مراکشی موحدون بر تونس مسلط شدند، اما در سال 1230 میلادی از حفصیون شکست خوردند. فرمانروایی حفصیون بر تونس تا سده شانزدهم میلادی ادامه یافت. امیران هر دو دودمان از تبار بربر آمازیغ بودند.
در سدهٔ شانزدهم، ترکان عثمانی تونس را فتح کردند. در سال ۱۷۰۵ میلادی، حسین بن علی الترکی، سردار عثمانی که از تبار یونانی بود، به فرمانروایی تونس برگزیده شد. از آن پس فرزندان او، دودمان خودگردان حسینیان را تشکیل داده و زیر نظر عثمانی بر تونس فرمان راندند.
تاریخ معاصر
در سدهٔ نوزدهم، فرانسه و بریتانیا، شروع به دخالت در امور این کشور کردند. فرانسه، برابر پیمان باردو که در سال 1881 میلادی بسته شد، تونس را مستعمرهٔ خود نمود. با آغاز جنگ جهانی دوم، ارتش آلمان برای تقویت پایگاه متحدین در شمال آفریقا، در تونس نیرو پیاده کرد. در سال ۱۹۴۳ نیروهای ارتش آلمان از تونس عقب‌نشینی کردند و تونس به کنترل متفقین درآمد. کشور تونس طی پیممانپاریس که در سال ۱۹۵۶ میلادی امضاء شد، استقلال خود را به دست آورد.
سیاست
حکومت این کشور، جمهوری چند حذبی با یک مجلس قانونگذاری و دارای ۲۵ وزارتخانه است. رئیس جمهور سابق تونس زین العابدین بن علی نام دارشت که از سال ۱۹۸۷ میلادی تا 2011 در این سمت قرار داشت و پس از انقلاب مردم تونس مجبور به فرار از تونس به عربستان شد. تونس یکی از اعضای اتحادیه عرب می‌باشد.

قيمت ها:

دو تخته هر نفر  56,950,000 ریال

نام تور برنامه ریزی شده :

تور تونس 94 | تور تونس نوروز 94 | قیمت تور تونس

عکس کوچک 1 :

files\7932\Products\63054-SmallPic.jpg

عکس کوچک 2 :

files\7932\Products\63054-SmallPic.jpg

عکس کوچک 3 :

files\7932\Products\63054-SmallPic.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

1772

وضعیت آب و هوا
اختلاف ساعت
تبدیل تقویم میلادی به شمسی
نرخ ارز
رزرو بليط
رزرو هتل